Kuvaus
Kotimaiset Candle Light Storyn siivoustuotteet raikkaalla sitruksen tuoksulla ovat huomaavainen lahja luonnollisista siivoustuotteista pitäville. Siivoussetillä kodin pinnat puhdistuvat ja tekstiilit sekä pyykit raikastuvat tehokkaasti, antaen kodille pirteän sitruksisen tuoksun. Andalusian Lemon -siivoussettiin sisältyy siivoussaippua, siivoussuihke, imurointipuuteri ja pyykkietikka.
Tuotteet ovat valmistettu Suomessa, ja niillä on avainlipputunnus osoituksena kotimaisesta työstä.
Siivoussetti on pakattu valmiiksi lahjapakettiin, ja sen voi tilata tarvittaessa kätevästi suoraan lahjansaajan osoitteeseen. Lahjanarun väri saattaa vaihdella. Lahjapakkaus sisältää seuraavat tuotteet:
***
Andalusian Lemon -siivoussaippua – Candle Light Story
Aitoa eteeristä öljyä sisältävä siivoussaippua on riittoisa ja luonnollinen monitoimituote, jolla puhdistat koko kodin pinnat keittiöstä kylpyhuoneeseen! Siivoussaippualla puhdistat mm. keraamiset liesitasot, hanat, kromi- ja rosteripinnat ilman pintaan jääviä raitoja. Puhdistaa tehokkaasti pinttynyttä likaa sekä rasvalikaa. Soveltuu käytettäväksi myös matonpesuun, harrastusvälineille, puutarhakalusteille, vaatteiden pesuun, meikkisiveltimien puhdistukseen, tiskaukseen ym.
Käyttöohje: Hiero kosteutettua siivousliinaa tai -sientä kevyesti siivoussaippuan pintaan, vaahdota ja puhdista pinnat. Huuhtele saippuavaahto pois ja kuivaa pinnat. Saippuaa voi myös hieroa vaatteeseen suoraan tahralle ja antaa vaikuttaa ennen konepesua. Voit tehdä saippuasta siivoussuihketta raastamalla n. 1 rkl siivoussaippuaa ja liottamalla lämpimään veteen.
INCI: sodium cocoate (kookosrasva), aqua (vesi), litsea cubeba (litsean eteerinen öljy), citrus aurantifolia (limen eteerinen öljy), citrus sinensis (appelsiinin eteerinen öljy), cymbopogon flexuosus leaf oil (sitruunaruohon eteerinen öljy), titanium dioxide, iron oxide, tin oxide (luonnollinen mica-väri)
Varoitus: Sisältää hajusteita, saattaa aiheuttaa allergisen reaktion.
Valmistaja: Candle Light Story
Pakkauskoko: n. 130 g
***
Andalusian Lemon -siivoussuihke – Candle Light Story
Aitoja eteerisiä öljyjä sisältävä siivoussuihke on Suomessa luonnollisista raaka-aineista valmistettu kodin pintojen tehopuhdistaja! Väkiviinaetikkapohjainen siivoussuihke on miellyttävän tuoksuinen ja helppokäyttöinen ja se sisältää ainoastaan 100% eteerisiä öljyjä. Väkiviinaetikka on hapanta ja tämän vuoksi siivoussuihketta ei suositella polyakrylaatille, alumiinille, marmorille, kalkkikivelle tai vanhoille emalialtaille. Pakkausmateriaali on kierrätettävää PET-muovia.
Käyttöohje: Suihkuta puhdistettavalle pinnalle ja pyyhi kostutetulla liinalla. Ei tarvitse huuhdella.
INCI: aqua (vesi), acetic acid (väkiviinaetikka), sodium chloride (merisuola), dekyyliglukosidi, litsea cubeba fruit oil (litsean eteerinen öljy), citrus aurantifolia leaf oil (limen eteerinen öljy), citrus nobilis oil (appelsiinin eteerinen öljy) ja cymbopogon schoenanthus oil (sitruunaruohon eteerinen öljy)
Varoitus: Sisältää hajusteita, saattaa aiheuttaa allergisen reaktion.
Valmistaja: Candle Light Story
Pakkauskoko: 500 ml
***
Andalusian Lemon -imurointipuuteri – Candle Light Story
Imurointipuuterilla voit raikastaa erilaiset kodin tekstiilit, kuten matot, tyynyt, sohvat, kengät, lemmikkien makuualustat ja auton verhoilun. Tekstiilipinnan päälle ripoteltava ja pois imuroitava imurointipuuteri raikastaa samalla myös imurisi! Tuotteet ovat ruokasoodapohjaisia ja sisältävät aitoja eteerisiä öljyjä.
Käyttöohje: Ripottele imurointipuuteria tekstiilipinnalle ja anna vaikuttaa 20-30 min tai yön yli. Imuroi pois. Poistaa tunkkaista hajua ja raikastaa pinnan; auttaa myös esimerkiksi lemmikkien irtokarvoja irtoamaan tekstiilipinnoilta helpommin.
Ainesosat: sodium carbonate (ruokasooda), sodium chloride (merisuola), kuivattu sitruunan kuori, litsea cubeba fruit oil (litsean eteerinen öljy), citrus aurantifolia leaf oil (limen eteerinen öljy), citrus nobilis oil (appelsiinin eteerinen öljy) ja cymbopogon schoenanthus oil (sitruunaruohon eteerinen öljy).
Varoitus: Sisältää hajusteita, voi aiheuttaa allergisen reaktion.
Valmistaja: Candle Light Story
Pakkauskoko: 250 g
***
Andalusian Lemon -pyykkietikka– Candle Light Story
Pyykkietikka on ekologinen, antiseptinen ja luonnollinen tapa hoitaa vaatteita; se vähentää sähköisyyttä ja kirkastaa värejä, eikä tuki tekstiilien kuituja. Pyykkietikka sopii myös treenivaatteille ja muille elastaania sisältäville vaatteille sekä luonnonkuiduille poistaen tehokkaasti vaikeitakin hajuja tekstiileistä. Vaatteiden ja kodintekstiilien hyvällä huollolla voit pidentää niiden käyttöikää huomattavasti!
Pyykkietikkaa voidaan käyttää laimennettuna myös silitysvetenä sekä yleispesuaineena. Tällöin on suositeltavaa testata liuosta ensin huomaamattomaan kohtaan tekstiiliä. Biohajoava tuote.
Ainesosat: <10 % acetic acid (väkiviinaetikka), aqua (vesi), litsean, limen, appelsiinin ja sitruunaruohon eteeriset öljyt.
Varoitus: Sisältää hajustetta. Voi aiheuttaa allergisen reaktion.
Valmistaja: Candle Light Story
Pakkauskoko: 500 ml
***
Tutustu tuotteisiin tarkemmin täällä:
Candle Light Story -siivoussaippua – Andalusian Lemon
Candle Light Story -siivoussuihke – Andalusian Lemon









